mgr Małgorzata Pelikan-Gładysz

dietetyk kliniczny, specjalista ds. żywienia, coach

Jestem inicjatorką i założycielką Centrum Dietetycznego Erinea. W roku 2011 ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z tytułem magistra dietetyki. Dietetykiem klinicznym zostałam z wielkiej pasji i powołania.

Od bardzo wczesnych lat interesowałam się zdrowym żywieniem, aktywnym trybem życiem, wybór studiów był naturalną koleją rzeczy.

Jak już napisał J. Walkiewicz: „Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus”.

Posiadam  wieloletnie doświadczenie w pracy zarówno z pacjentem hospitalizowanym jak i ambulatoryjnym.  Od 2012 roku prowadzę Centrum Dietetyczne Erinea, które zostało stworzone z myślą o osobach mających problemy zdrowotne wymagające dietoterapii.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam dodatkowo współpracując z wieloma placówkami medycznymi na terenie aglomeracji śląskiej.
Przez lata praktyki wypracowałam autorskie programy dietetyczne korzystając z najnowszych badań i wiedzy w zakresie dietetyki.

Stale poszerzam swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w krajowych i zagranicznych szkoleniach oraz konferencjach.

Bardzo jest mi bliski temat zaburzeń metabolicznych (w tym insulinooporność), chorób autoimmunolicznych,  a także dietorapia w leczeniu niepłodności.

Dietetycznym leczeniem otyłości zajmuję się od wielu lat, doskonale wiem, że wielu pacjentów wymaga jednocześnie wsparcia lekarza obestiologa (lekarza zajmującego się leczeniem otyłości i zaburzeń metabolicznych). Dlatego też od bieżącego roku lekarz obestiolog  również jest  w  Centrum Dietetycznym do Państwa dyspozycji.

Jestem zdania, iż nie ma rzeczy niemożliwych i to właśnie staram się udowadniać moim Pacjentom. Od 2012 roku z mojego gabinetu wyszło ponad 14 tysięcy zadowolonych Pacjentów.  Nie jestem w stanie zliczyć ile kilogramów razem zrzuciliśmy, ale podejrzewam, że byłaby to okazała wartość.

Priorytetem jest dla mnie zdrowie i dobre samopoczucie moich podopiecznych, dlatego wszystkie układane przeze mnie plany żywieniowe poprzedzone są niezbędnymi badaniami laboratoryjnymi. Uważam, iż trafna diagnoza wytycza prawidłową ścieżkę działania.

W pracy z Pacjentem stawiam na: profesjonalizm, uczciwość, holistyczne podejście, wsparcie mentalne, poprawę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Dietoterapia jest zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb zdrowotnych Pacjenta, a także uwzględnia osobiste preferencje, rytm dnia i możliwości kulinarne.

Przyjmuję dorosłych i dzieci w każdym wieku.

Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych chłopaków, pasjonatką podróży oraz posiadaczką trzech cudownych kotów.

 

Spotkajmy się w gabinecie!